Роз’яснювальна інформація з найбільш актуальних питань, що стосується тимчасової зміни місця голосування

 

Куди звертатися із заявою про тимчасову зміну місця голосування?

Приймання заяви виборця про тимчасову зміну місця голосування здійснюється будь-яким органом ведення Державного реєстру виборців. Виборець може подати заяву про тимчасову зміну місця голосування у паперовій або електронній формі.

 

Які відомості має містити заява про тимчасову зміну місця голосування?

У заяві про тимчасову зміну місця голосування мають бути зазначені:
ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають його особу (прізвище, власне ім’я (всі власні імена), по батькові, дату, місце  народження та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (якщо така інформація внесена до документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України);
виборча адресу виборця;
вид, назва виборів (повторного голосування) та дати їх (його) проведення;
адреса, де виборець перебуватиме в день виборів (повторного голосування), та/або номер виборчої дільниці, яку він просить визначити місцем його голосування.

У заяві про тимчасову зміну місця голосування виборця, який постійно не здатний пересуватися самостійно, обов’язково зазначається адреса, за якою він перебуватиме у день виборів (повторного голосування).
Заява в електронній формі, крім вищезазначеного, повинна містити адресу електронної пошти для надсилання виборцю повідомлення про подання цієї заяви, а також про результати її розгляду.

 

Чи можливо подати заяву про тимчасову зміну місця голосування в електронній формі?

Так, виборець може подати відповідну заяву в електронній формі. Заява в електронній формі створюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, який відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги" має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис. Заява в електронній формі створюється шляхом заповнення виборцем електронної форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Виборець може подати до органу ведення Реєстру протягом 24 годин не більше однієї заяви в електронній формі.

Під час заповнення виборцем електронної форми відомості, що вказуються в заяві, перевіряються засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців" щодо їх повноти та відповідності ідентифікаційним даним виборця, що містяться у кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, на якому базується кваліфікований електронний підпис.

 

Чи може орган ведення Державного реєстру виборців тимчасово змінити місце голосування виборцю, який не має зареєстрованого місця проживання?

Процедура тимчасової зміни місця голосування передбачає зміну виборчої дільниці для голосування, до якої виборець відноситься на підставі відомостей про його виборчу адресу, на іншу виборчу дільницю, на яку він просить тимчасово змінити йому місце голосування. Для проведення таких змін виборцю повинна бути визначена виборча адреса, яка зазначатиметься у списку виборців, або має міститись службова відмітка про вибуття з його виборчої адреси.

 

Чи може орган ведення Державного реєстру виборців тимчасово змінювати місця голосування виборцям на місцевих виборах?

Ні, не може. Відповідно до частини четвертої статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців" на місцевих виборах тимчасова зміна місця голосування виборця без зміни виборчої адреси не застосовується. 
 

 

 

 

 

 

 

Поширити: