Звіт
про роботу відділу ведення Державного реєстру виборців
за 2024 рік
 

Станом на 01.01.2025 року в м.Шептицький, м.Соснівка, с-ще Гірник, с.Бендюга, с.Бережне, с.Борятин, с.Волсвин, с.Городище, с.Добрячин, с.Межиріччя, с.Острів, с.Поздимир, с.Рудка та с.Сілець налічується 64 063 діючих виборців, з них нездатних самостійно пересуватися 370.

Відділом ведення Державного реєстру виборців впорядковано та постійно ведеться адресний реєстр адміністративно-територіальних одиниць, на які поширюються повноваження відділу. Всього налічується 252 вулиці та 6 416 будинків.

Поновлення бази даних здійснювалося щомісячно на підставі відомостей, поданих щодо визначених категорій громадян суб'єктами надання інформації.

Станом на 01.01.2025 року суб'єктами подання даних у відділ ведення Державного реєстру виборців Шептицької міської ради у відповідності до ст.22 Закону України “Про Державний реєстр виборців” є 7 установ:

  1. Червоноградський відділ Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області

  2. Шептицький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції

  3. Управління праці та соціального захисту населення

  4. Червоноградський міський територіальний центр з обслуговування пенсіонерів (надання соціальних послуг)

  5. Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Шептицької міської ради"

  6. Червоноградський міський суд Львівської області

  7. Відділ реєстрації місця проживання виконавчого комітету Шептицької міської ради 

  За звітний період до відділу ведення Державного реєстру виборців надійшло 191 відомість періодичного поновлення. Кількість записів про виборців у відомостях склала 7 152. Зокрема, згідно з даними Реєстру, отриманих від суб’єктів надання інформації, за 2024 рік було внесено відомості про:

  • 898 громадян, зареєстрованих за місцем проживання, яким виповнилося 18 років;
  • 1 636 виборців, які зареєстрували своє місце проживання;
  • 1 712 виборців, які зняті за місцем проживання;
  • 330 виборців, які змінили прізвище, ім’я, по батькові;
  • 1 186 виборця, смерть яких зареєстровано;
  • 46 виборців, які визнані недієздатними;
  • 3 виборців, яким скасовано недієздатність;
  • 4 виборців, яким продовжено недієздатність;
  • 330 виборців-військовослужбовців строкової служби, які вибули з військових частин.

 За результатами проведених дій начальником видано 946 наказів.

Впродовж 2024 року було знищено 1 222 записи про виборців, термін яких збіг. Усунено 9 кратних включень. Змінено місце народження відповідно до змін в адміністративно-територіальному устрої України 53 599 виборцям. Відділ звернувся із 198 запитами до суб’єктів подання відомостей, щодо уточнення інформації стосовно 2 172 виборців.

 Начальник відділу ведення 

Державного реєстру виборців Марія ПАЛЯНИЦЯ



 

Роз’яснювальна інформація з найбільш актуальних питань, що стосується тимчасової зміни місця голосування

 

Куди звертатися із заявою про тимчасову зміну місця голосування?

Приймання заяви виборця про тимчасову зміну місця голосування здійснюється будь-яким органом ведення Державного реєстру виборців. Виборець може подати заяву про тимчасову зміну місця голосування у паперовій або електронній формі.

 

Які відомості має містити заява про тимчасову зміну місця голосування?

У заяві про тимчасову зміну місця голосування мають бути зазначені:
ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають його особу (прізвище, власне ім’я (всі власні імена), по батькові, дату, місце  народження та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (якщо така інформація внесена до документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України);
виборча адресу виборця;
вид, назва виборів (повторного голосування) та дати їх (його) проведення;
адреса, де виборець перебуватиме в день виборів (повторного голосування), та/або номер виборчої дільниці, яку він просить визначити місцем його голосування.

У заяві про тимчасову зміну місця голосування виборця, який постійно не здатний пересуватися самостійно, обов’язково зазначається адреса, за якою він перебуватиме у день виборів (повторного голосування).
Заява в електронній формі, крім вищезазначеного, повинна містити адресу електронної пошти для надсилання виборцю повідомлення про подання цієї заяви, а також про результати її розгляду.

 

Чи можливо подати заяву про тимчасову зміну місця голосування в електронній формі?

Так, виборець може подати відповідну заяву в електронній формі. Заява в електронній формі створюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, який відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги" має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис. Заява в електронній формі створюється шляхом заповнення виборцем електронної форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Виборець може подати до органу ведення Реєстру протягом 24 годин не більше однієї заяви в електронній формі.

Під час заповнення виборцем електронної форми відомості, що вказуються в заяві, перевіряються засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців" щодо їх повноти та відповідності ідентифікаційним даним виборця, що містяться у кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, на якому базується кваліфікований електронний підпис.

 

Чи може орган ведення Державного реєстру виборців тимчасово змінити місце голосування виборцю, який не має зареєстрованого місця проживання?

Процедура тимчасової зміни місця голосування передбачає зміну виборчої дільниці для голосування, до якої виборець відноситься на підставі відомостей про його виборчу адресу, на іншу виборчу дільницю, на яку він просить тимчасово змінити йому місце голосування. Для проведення таких змін виборцю повинна бути визначена виборча адреса, яка зазначатиметься у списку виборців, або має міститись службова відмітка про вибуття з його виборчої адреси.

 

Чи може орган ведення Державного реєстру виборців тимчасово змінювати місця голосування виборцям на місцевих виборах?

Ні, не може. Відповідно до частини четвертої статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців" на місцевих виборах тимчасова зміна місця голосування виборця без зміни виборчої адреси не застосовується. 
 

 

 

 

 

 

 

Поширити: