Сьогодні в холі Шептицької міської ради за ініціативи Денного центру соціально-психологічної допомоги відбулась презентація виставки «(Не) помітні історії» про внутрішньо переміщених українців.
Відкрила виставку керівниця Денного центру соціально-психологічної допомоги Оксана Сковронська, також презентацію відвідали працівники міської ради, заступник міського голови Володимир Коваль та мешканці міста, зокрема внутрішньо переміщені особи.
На світлинах виставки зображені найцінніші речі, які герої проєкту, уродженці Херсонської, Запорізької та Донецької областей, забрали з собою під час евакуації. Дев’ять фото, дев’ять речей із минулого життя, дев’ять історій людей, які пережили полон, депортацію, зазнали сексуального насильства, зумовленого війною, чи були змушені залишити свої домівки на тимчасово окупованих територіях. Усі герої фотопроєкту отримали підтримку у Центрах допомоги врятованим, які створені, щоб реагувати на виклики війни.
«Покидати дім і рідне місто було дуже боляче ― все там було мені дороге, але й залишатися під окупантами я теж не могла. Зараз я знаю, що в будинок зайшли росіяни й усе з нього винесли. Але ключі я дуже бережу ― це мій звʼязок з рідним домом, і я хочу відімкнути ними свої двері. Коли я тільки переступила поріг Центру допомоги врятованим, я вже розуміла, що тут моє: мені тут приємно та затишно, як удома. Я мрію відкрити такий центр у рідному Бердянську, він буде дуже потрібен там після деокупації»
― каже героїня виставки Оксана (імена всіх героїв змінені з метою безпеки).
Центри допомоги врятованим створені за ініціативи Офісу віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння урядової уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA), завдяки фінансовій підтримці урядів Бельгії, Франції, Швеції та у співпраці з місцевими органами влади та громадськими організаціями.
Відвідати виставку можна з 5 по 8 листопада у приміщенні Шептицької міської ради.