Для постановки на облік для забезпечення дитини реабілітаційними послугами законним представником дитини або одним із її батьків до Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради за адресою: м. Червоноград, вул. Сокальська, 1 (IV поверх, 401 каб.), тел. :(03249) 4 78 19, (093) 079 73 13, подається (детальніше).
У 2024 році управлінню розподілено 759,0 тис. грн. для забезпечення реабілітаційними послугами 42 дитини з інвалідністю, в порядку черговості, та які виявили бажання пройти таку у 2024 році (із 59 перебуваючих на обліку).
Станом на 15.11.2024р., реабілітаційні послуги вже отримала 41 дитина на загальну суму 743 тис. грн. До кінця поточного року ще 1 дитина пройде реабілітацію.
Інформація про кількість зареєстрованих заяв і черговість надання реабілітаційних послуг (завантажити)
Перелік реабілітаційних установ та закладів охорони здоров’я, які здійснюють реабілітаційні заходи дітей з інвалідністю (завантажити)
Мінсоцполітики реалізується пілотний проект, спрямований на полегшення комунікації людьми з вадами слуху (завантажити)
Що треба знати про безоплатне протезування в Україні
Міністерка соціальної політики України Оксана ЖОЛНОВИЧ під час урядової «гарячої лінії» розповіла, як в Україні військові та цивільні можуть отримати безоплатне протезування.
Разом із Міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком та командувачкою Медичних сил ЗСУ Тетяною Остащенко вона відповіла на запитання українців, які стосувалися процесу протезування в наші державі. Нижче наводимо відповіді на найпоширеніші: зокрема, чи потрібно платити за протез, хто має право на безоплатний протез, як отримати протез безоплатно.
Чи потрібно платити за протез?
Протезування в Україні - безоплатне!
Щоб отримати якісний протез, не потрібно збирати кошти та їхати за кордон. Держава забезпечує протезом кожного, хто його потребує. Гроші на це кожного року передбачені у бюджеті. Держава також покриває й обслуговування та ремонт протезу.
Хто має право на безоплатний протез? Чи тільки військові?
На безоплатний протез мають право усі українці, не тільки військові.
А саме:
-
військовослужбовці та службовці правоохоронних органів, ветерани;
-
постраждалі від війни цивільні громадяни;
-
люди з інвалідністю, як отримали інвалідність не через бойові дії;
-
діти з інвалідністю, діти з порушеннями опорно-рухового апарату.
Військові забезпечуються двома видами протезів: механічним і електричним.
Як отримати протез безоплатно?
1. Подати документи для безоплатного отримання протезів за державною програмою.
Це можна зробити у кілька способів:
- Якщо ви ще у лікарні - зверніться до соціального працівника, який є у медзакладі. Якщо соціального працівника немає - зверніться до лікаря з проханням запросити працівника з територіального відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, який допоможе подати документи.
або
- Зверніться до найближчого ЦНАПу чи в місцевий орган соціального захисту населення.
або
- Подати документи можна онлайн через електронний кабінет особи з інвалідністю.
При первинній реєстрації потрібно підвантажити скановану копію або фотокопію висновку МСЕК або ЛКК або ВЛК у полі “Документ, який надає право на пільгу”.
Інструкція, як зареєструватися в кабінеті особи з інвалідністю, є на сайті Міністерства -
-
розділ Особам з інвалідністю - внизу сторінки Інформація щодо користування Електронним кабінетом особи з інвалідністю
2. Отримати направлення
Направлення на забезпечення протезом прийде в електронному кабінеті особи з інвалідністю, навіть якщо ви подавали документи не через цей кабінет, а, наприклад, у ЦНАПі. Тому радимо у будь-якому випадку зареєструватися в електронному кабінеті.
Направлення дає можливість обрати будь-яке протезне підприємство.
3. Звернутися до протезного підприємства
Звернутися до протезного підприємства можна у будь-який спосіб: онлайн, телефоном, у лікарні через соцпрацівника чи керівника реабілітаційного відділення.
Перелік протезних підприємств є на сайті Мінсоцполітики за посиланням https://1ll.ink/owfh6 ,
4. Подати офіційну заявку (в паперовій чи електронній формі) до протезного підприємства.
Фото або сканкопію заявки потрібно завантажити в електронний кабінет, якщо подаєте заявку через електронний кабінет.
5. Підприємство починає виготовляти протез
6.Взаємодія з працівниками підприємства під час виготовлення протезу (примірка і тд).
7. Впродовж 45 робочих днів безоплатно отримати готовий протез
При простих випадках на виготовлення протезу достатньо 3 тижні. Максимальний час очікування з моменту подання документів до забезпечення протезом - 3 місяці.
Чи потрібно мати встановлену інвалідність, щоб отримати протез?
Якщо людина постраждала внаслідок війни, для забезпечення протезу не потрібно чекати встановлення інвалідності.
В інших випадках для отримання протезу встановлення інвалідності потрібне.
Які документи необхідні для безоплатного протезування?
Перелік документів:
-
Паспорт громадянина України (або посвідка на постійне/тимчасове проживання; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; тимчасове посвідчення громадянина України) та ідентифікаційний код.
-
Довідка про обставини травми від командира військової частини (для військових).
-
Висновок ВЛК (для військових) чи ЛКК (для цивільних).
-
Посвідчення УБД за наявності (для військових).
Яку вартість протезу відшкодовує держава?
Для військових сума компенсації втричі більша у порівнянні з цивільними. Станом на сьогодні максимальна компенсація вартості протеза - 2 млн грн. Сума покриває досить серйозні побажання й високі функціональні можливості протеза як верхніх, так і нижніх кінцівок.
Для кожного типу протезу держава визначає граничну вартість. Тип протезу визначає або ВЛК, або протезне підприємство.
Які компанії виготовляють протези?
Компанію для протезування можна обрати на власний розсуд із чотирьох десятків представлених на ринку. Їх перелік можна знайти на сайті Міністерства за посиланням https://1ll.ink/owfh6 , в реєстрі Держлікслужби, на порталі Централізованого банку даних осіб з інвалідністю (ЦБІ), про них знають в управліннях соцзахисту, у ЦНАПах.
Протез потребує обслуговування та ремонту. Тому найкраще знайти протезне підприємство недалеко від свого дому, а не їхати за кордон.
За інформацією Міністерства соціальної політики
♦ ♦ ♦
З 19 квітня 2022 року набрали чинності зміни, внесені до оновленого Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, затвердженого ПКМУ №321 від 05.04.2012р, якими передбачено механізм забезпечення допоміжними засобами реабілітації людей, постраждалих внаслідок війни Росії проти України, як військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань, так і добровольців територіальної оборони, і мирних громадян.
Заява для забезпечення відповідними засобами подається до Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради за адресою: м. Червоноград, вул. Сокальська, 1 (IV поверх), контакт. тел.: (03249) 4 78 19.
режим роботи: пн. - чт. – 8:00 - 17:15 год., пт. – 8:00 - 16:00 год.
♦ ♦ ♦
Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації оn-line (детальніше)
♦ ♦ ♦
Направлення та зарахування до реабілітаційних установ проводиться відповідно до Порядку здійснення реабілітаційних заходів, затвердженому ПКМУ від 19.01.2022р. № 31.
Безоплатно комплексними реабілітаційними послугами можуть скористатися:
-
особи з інвалідністю;
-
діти з інвалідністю;
-
діти віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою запобігання виникненню інвалідності);
-
особи, визначені в абзацах шостому і сьомому статті 4 Закону України “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”
Для отримання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг отримувачу або його законному представнику необхідно звернутися до Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради (м. Червоноград, вул. Сокальська, 1, каб.401) та подати заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики, у якій зазначаються відомості щодо:
-
індивідуальної програми реабілітації, виданої медико-соціальною експертною комісією, лікарсько-консультативною комісією державного або комунального закладу охорони здоров’я (для дітей з інвалідністю);
-
висновку лікарсько-консультативної комісії державного або комунального закладу охорони здоров’я з рекомендаціями стосовно надання послуг (для дітей віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності);
-
паспорта громадянина України, для іноземців та осіб без громадянства - довідки про звернення за захистом в Україні /посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту /посвідчення біженця /паспортного документа іноземця та посвідки на тимчасове проживання або посвідки на постійне проживання, свідоцтва про народження (для дітей віком до 14 років);
-
документа із зазначенням даних щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) отримувача;
-
документа про освіту (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації);
-
висновку лікарсько-консультативної комісії державного або комунального закладу охорони здоров’я чи рішення військово-лікарської комісії (для осіб, визначених в абзацах шостому і сьомому статті 4 Закону України “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”).
Перелік державних реабілітаційних установ сфери управління Міністерства соціальної політики України:
для осіб з інвалідністю:
ДРУ «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля»
(Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Пирогова, 135-А)
ДРУ «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас»
(Донецька обл., м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, 32)
ДРУ «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю»
(Київська обл., Вишгородський р-н, с. Лютіж, урочище «Туровча лісова-2»)
для дітей з інвалідністю:
ДРУ «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь»
(Вінницька обл., м. Вінниця, вул. В. Городецького, 10)
ДРУ «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія»
(Миколаївська обл., м. Миколаїв, вул. 3-я Слобідська, 55)
ДРУ «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок»
(Волинська обл., м. Луцьк, вул. Кравчука, 6)
З вересня поточного року державна реабілітаційна установа “Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю” в Лютежі (Київська обл.) знову приймає відвідувачів.
На базі Центру працюють терапевти, ортопеди, невропатологи, психотерапевти, психологи, фізіотерапевти та педіатри. Реабілітація – безоплатна. Зокрема, Центр в Лютежі надає послуги з:
-
медичної реабілітації
-
фізичної реабілітації
-
психолого-педагогічної реабілітації
-
соціальної реабілітації
-
професійної реабілітації.
У Центрі можна пройти локомоторну терапію, вертикалізацію, механотерапію, лікувальні масажі, різні види фізіотерапії, лікувальну фізкультуру, ерготерапію, пелоїдотерапію та реабілітацію в воді.
Крім того, в реабілітаційному центрі можна опанувати нову професію та навчитись, зокрема, бджолярству, ремонту взуття, комп’ютерній справі та бухгалтерському обліку, шиттю, вишивці, майстерності перукаря та спеціаліста з манікюру.
Щоб пройти реабілітацію в Лютежі, потрібно звернутись до місцевого органу соціального захисту населення, де можна отримати інформацію щодо скерування в реабілітаційний центр
Електронний кабінет особи з інвалідністю забезпечує зручний оперативний спосіб подачі пакету документів для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації онлайн.
Якщо Ви не зареєстровані в Централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ), Вам необхідно подати заяву про первинну реєстрацію в ЦБІ – пункт головного меню Електронного кабінету особи з інвалідністю «Заява про первинну реєстрацію в ЦБІ».
Реєстрація особи з інвалідністю в особистому електронному кабінеті можлива за посиланням:
-
портал централізованого банку осіб з інвалідністю: https://ek-cbi.msp.gov.ua
-
сайт Міністерства соціальної політики України: https://www.msp.gov.ua/content/elektronniy-kabinet-osobi-z-invalidnistyu.html
-
вхід до електронного кабінету та його функціонал: https://youtu.be/FB4XnnPtCfg
Всеукраїнська програма «Сервіс УТОГ» створена з метою безперешкодного доступу в установах, організаціях та закладах України для осіб з порушенням слуху.
Cкористатись безкоштовною цілодобовою системою відеозв’язку з перекладачем жестової мови можна за допомогою смартфона або планшета з встановленими на них додатками VIBER або WHATS APP. (Детальніше)
Зв’язатися з сурдоперекладачем жестової мови в Сервіс УТОГ також можна перейшовши за посиланням : https://app.service.utog.org/
або від сканувавши QR-код :
План заходів
Приєднані файли: |